הדשא הסינתטי הוא פתרון יעיל במיוחד להדברה של הגינה בלי להשתמש בחומרים כימיים כלל וכלל, זאת משום שאין בו שום דבר שחרקים יכולים לאכול. הסיבה העיקרית שחרקים נמשכים לגינות היא כדי למצוא מקור מזון, שהנפוץ בהם הוא עלים, ולרוע מזלם של המזיקים הדשא הסינתטי עשוי מחומרים שהם לא יכולים לעכל. עם זאת, הדשא הסינתטי לא יכול לחסל באופן מוחלט את כל המזיקים שבגינה שלכם, ועל אף שביכולתו להפחית את הכמות שלהם, עדיין תוכלו לראות בו נמלים למשל. לכן צריך להדביר את הגינה אחת לזמן מה גם אם יש בה דשא סינתטי, ולא להאמין ולחשוב שהוא יבצע את כל העבודה בעצמו. 

מה מושך מזיקים לדשא הסינתטי? 

בין סיבי הדשא הסינתטי נוטים להיאגר אבק, שיערות של בעלי חיים ולכלוך, בייחוד בחודשי הקיץ, והם מספקים תנאי מחייה נוחים במיוחד לקרדיות ופרעושים. אתם אולי חושבים לעצמכם שאין שום בעיה ושאשר פשוט לשטוף את הדשא אחת לזמן מה עם צינור המים של הגינה, אך גם פעולה זו עלולה להוביל לתוצאות לא רצויות. משום שהדשא הסינתטי הוא בעצם סוג של שטיח, הוא אינו נמצא על קרקע חולית, וזה אומר שהנוזלים לא יספגו באדמה ויישארו למשך זמן רב יותר. המים שנאגרים בדשא הסינתטי עלולים למשוך יתושים וחרקים מעופפים אחרים, והגינה שלכם תהיה מוצפת בהם גם לאחר שהמים יתנקזו ויתאדו. 

האם חייב להדביר דשא סינתטי עם חומרים כימיקליים? 

לפני שנים רבות לא הייתה מודעות כמו שיש היום לשמירה על איכות הסביבה ובריאות האדם, ואף אחד לא רוצה לרסס את הדשא הסינתטי בגינה שלו עם חומרים כימיקליים. הרי ככל הנראה בגינה נוהגים לשחק ילדים קטנים או חיות מחמד, והם יסבלו מנזק חמור אם אכן ירססו את הגינה בתכשירים מזיקים.  

למזלכם הרב, יש כיום שיטות הדברה שונות שלא מצריכות ריסוס עם חומרים רעילים, כמו למשל פתיונות ג'ל שאינן מסוכנות לאדם או לבעלי חיים, או מלכודות שמיועדות עבור מזיקים שונים באופן פרטני. בנוסף, ישנן גם שיטות הרחקה אלקטרוניות שדואגות שמזיקים כלל לא יגיעו לגינתכם, ובעזרת פתרונות שכאלה תוכלו להדביר את הדשא הסינתטי שלכם בלי לחשוש מפני פגיעה בגינה או בבריאות שלכם ובני משפחתכם. 

כמה עולה הדברה של דשא סינתטי? 

הדברה ללא ריסוס היא יקרה יותר, ולכן תוכלו לצפות למחירים גבוהים יחסים, אך לא לכאלה שבשמים. לפניכם כמה דוגמאות  של מחיר הדברה בגינה שיראו לכם למה עליכם לצפות: 

  • עבור הדברה נגד נמלים עם פתיונות ג'ל בגינה תשלמו החל מ-180 שקלים.  
  • להדברת פרעושים בחצר עם דשא סינתטי תשלמו החל מ-230 שקלים. 
  • הדברת יתושים בגינה, כולל טיפול ומניעה, עולה החל מ-300 שקלים.