התקנת דשא סינטטי בחורף

אנו רואים מגמה ברורה בה רבים מחכים לעונת האביב בכדי להתחיל לאושש את הגינות מתרדמת החורף. הדשאים הטבעיים מקבלים גוונים צהבהבים בחורף, מתייבשים מהקור ואינם מוריקים. הפתרון לכך הוא התקנת דשא סינטטי בחורף, וכך נהנים ממראה ירוק ומבריק לאורך כל העונה הקרה.  

יתרונות התקנת דשא סינטטי בחורף

בעלי גינות פרטיות רוצים ליהנות מגינה יפה ומוריקה לאורך כל השנה. גם השטחים הציבוריים ברשויות המקומיות מרהיבים יותר כאשר משקיעים באדריכלות נוף וצמחיה. בעונת החורף, חלק ניכר מהדשאים הטבעיים נכנסים לתרדמת חורף. צבעם משתנה לצהוב, הם נפגעים מהקור, מכמות המשקעים השונה והברד. התקנת דשא סינטטי בחורף בגינות פרטיות ובשטחים ציבוריים ברשויות המקומיות מעצימה את היופי והייחודיות של השטח, שומרת על סביבה נקייה ומסודרת ומשפרת את הסיבה בה אנו חיים. ניתן למצוא סוגי דשא סינטטי רבים בהתאם לתקציב ולטעם האישי של כל אחד. השוני בין הסוגים הוא רמת הצפיפות, עמידות החומר, הצבעים והמגע. אנו תמיד ממליצים להשקיע בדשא סיננטי איכותי ועמיד לאורך שנים, כך שנוכל ליהנות כמה שיותר מההשקעה. היתרונות בהתקנת דשא סינטטי בחורף נוגעים הן בהיבט הכלכלי והן ביופי והנוחות.

  • תחזוקה – דשא סינטטי לא צריך לתחזק, אין צורך לכסח, לדשן או לטפל בו.
  • עמידות – דשא סינטטי איכותי מחזיק מעמד לאורך שנים.
  • צבע – דשא סינטטי שומר על צבעו הירוק, לא מצהיב
  • חסכון – חסכון גדול במים כיוון שאין צורך להשקות דשא סינטטי.

 

טיפים להתקנה יעילה וקלה

התקנת דשא סינטטי בחורף מצריכה התייחסות מיוחדת לנושא הניקוזים של המים. למים יש נטייה להצטבר ולעמוד במקום אחד כאשר יורדת כמות גדולה של גשם.

בשלב ההכנה של השטח, חשוב לדאוג לשיפוע קל של האדמה המופנה לכיוון תעלת ניקוז או מדרכה נמוכה יותר. חייבם להקפיד על הפרשי גבהים מהנקודה הגבוהה בשטח לכיוון המקור לניקוז בכדי לאפשר למים כיוון זרימה למקום נמוך יותר. בכך נבטיח כי המים לא יצטברו על הדשא.

בהתקנת דשא סינטטי על גגות, רצוי לכוון את כיוון זרימת המים למרזבים ולדאוג כי המרזבים נקיים ופתוחים. מרזב סתום יכול לגרום לנזק לא רק לדשא הסינטטי, אלה לכל הגג ולמבנה עצמו.

תהליך התקנה יכלול אביזרים לדשא סינטטי כגון: מצע להתקנת דשא סינטטי, יתדות מגולוונים וחול סיליקט. כמו כן יריעות PVC, ודבק מיוחד להדבקת משטחי הדשא הסינטטי.