השימושים המקובלים וגם הבלתי צפויים של דשא סינטטי

דשא סינטטי הפך לכל כך פופולרי, שקשה למצוא מישהו שלא יודע עליו לפחות עובדה אחת או שתיים. כולם יודעים שזהו תחליף דשא טבעי, שלא צריך להשקות, לא צריך לגזום או לטפח. יש כאלה שיודעים שאת הדשא הזה אפשר לשטוף וניתן לתכנן אותו כך שלא ייווצרו עליו שלוליות בחורף. הפעם נתאר כמה שימושים מקובלים וגם בלתי צפויים, של דשא סינטטי.

1.      דשא סינטטי לגני ילדים

פעם, גן ילדים בלי ארגז חול מגודל לא היה גן ילדים. אבל כיום, פחות מקובל למלא את חצר הגן בחול והרבה יותר מקובל להעדיף משטחים רכים, איכותיים, נעימים ויפים. מרבדי דשא סינטטי נקלטו היטב באין ספור גני ילדים. גם בבתי ספר שבהם יוצרים פינות משחק לכיתות הנמוכות, מקובל מאוד להתקין דשא מהסוג הזה.

2.      הדשא המושלם לגני שעשועים

גני השעשועים בימינו נבנים מתוך מודעות גבוהה להיבטים בטיחותיים. כחלק מהגישה הזאת, נהוג לשלב בהרבה גני שעשועים, פארקים ולצד מתקני ספורט חופשיים את הדשא מהסוג הסינטטי. על דשא כזה אין חשש שיעלו ויבואו חרקים. יש לו תכונה של ספיגת זעזועים ואפילו אם נופלים, לא נפצעים.

3.      דשא סינטטי סביב בריכות שחיה 

בריכות שחיה, בין אם פרטיות ובין אם ציבוריות, הולכות נהדר ליד דשא ירוק. אבל כאשר רוצים לחסוך מים (והרבה), אז בשביל מה להצמיח דשא שבסוף מצהיב? במקום זאת, מתקינים פעם אחת דשא סינטטי לרווחת המתרחצים, עם חיסכון בלתי נגמר במי השקיה.

4.      לעיצוב סביבתי מתוחכם ואסתטי

אחד השימושים המיוחדים של דשא סינטטי כיום בא לידי ביטוי בעיצוב סביבתי מפתיע. לצורך כך, מזמינים את הדשא עם הדפסים מרהיבים. ההדפסים הללו יכולים לדמות משחקי ילדים קלאסיים, לוגו של חברה עסקית או כל קישוט שעולה על הדעת. מדגלים של מדינות או ערים ועד מיתוג לכל מטרה שהיא.

5.      למגרשי כדורגל ואצטדיונים

כיום, אפילו טובי האצטדיונים בארץ ובעולם כבר לא צריכים דשא צומח. כאשר דשא סינטטי למגרשי כדורגל איכותי ועמיד, הוא מתאים גם לקבוצות הפאר המשובחות ביותר.