דשא סינטטי וחום השמש

מה הקשר בין דשא סינטטי וחום השמש? האם דשא סינטטי מתחמם בשמש? האם הדשא קולט את חום השמש ואוגר אותו? מה עושים בימי הקיץ החמים עם מרבדי הדשא הסינטטי? האם הדשא המלאכותי עמיד בפני השמש? אלו שאלות חשובות אשר חוזרות על עצמן פעמים רבות בתהליך המכירה של מרבדי הדשא הסינטטי ואנו ננסה לענות עליהן במאמר הבא.

האם דשא סינטטי מתחמם בשמש?

דשא סינטטי הוא מוצר אשר עשוי בבסיסו מחומר פלסטי – פוליאתילן. מטבע הדברים הפוליאתילן הוא חומר שנוטה להתחמם אך השאלה החשובה בעניין זה היא מה דרגת החום אליה מגיע הפוליאתילן והם היא פוגעת בחומר או בשימוש בו. אחד מהיתרונות של הפוליאתילן היא העמידות המלאה שלו בפני אור השמש. השימוש בו נפוץ מאוד בכל רחבי העולם והוא עמיד מאוד בפני חום של עד 87 מעלות.

דשא סינטטי וחום השמש בישראל

כמובן שגם השמש החמה שלנו בישראל אינה מגיעה לדרגות חום שכאלו ומסיבה זו דשא סינטטי לא נפגע מנזקי השמש והעמידות שלו נחשבת גבוהה מאוד. בכדי להוסיף על העמידות שלו בתהליך הייצור מוסיפים לסיבים חומרים מגני UV אשר שומרים על הצבע והמבנה של הסיבים מפני קרני השמש.

בנוסף על כך, פיתוחים של השנים האחרונות בתחום כוללים ייצור של סיבים מתקדמים אשר מסייעים לדשא לדחות את קרינת האינפרא אדום אשר נפלטת מהשמש לאוויר ולשחרר אותה חזרה אל האטמוספרה. לכן, חום השמש אינו נספג בסיבי הדשא במלואו ואף יתקרר בקלות יתרה.

שילוב דשא סינטטי עם פתרונות הצללה

למרות שהעמידות של הדשא הסינטטי לחום היא גבוהה מאוד זה עדיין לא אומר שנעים לדרוך עליו ביום חם. אם כך איך ניתן לצנן את מרבד הדשא הסינטטי בימים מים במיוחד? ניתן כמובן להרטיב את הדשא הסינטטי או לשלב אותו עם פתרונות הצללה לגינה כמו סוככים, פרגולות מעץ לגינה ועוד. מרבדי הדשא הסינטטי מתחממים מאוד רק בעת חשיפה לשמש ישירה ורק בימים בהם הטמפרטורה גבוהה מאוד וברוב ימות השנה לא ניתקל בכל בעיה שכזו.