איך מנקים דשא סינטטי?

דשא סינטטי הפך בשנים האחרונות לבחירה מועדפת על ישראלים רבים. בזכות המראה הירוק שלו, והחיסכון במים, המגע הנעים בכל עונות השנה, וההתאמה שלו למזג האוויר ולאקלים הישראלי השחון יחסית. הדשא הסינטטי מאפשר לראות ירוק בעיניים, ומראה נקי ומסודר של החצר והדשא, ללא הצורך לתחזק את הדשא, להשקות, לכסח ולטפל. דשא סינטטי של דשא עוז מתאים לחצרות, לגני ילדים, ולגני שעשועים. הוא מתאים לאקלים הישראלי, ובעל תו תקן איכותי ומותאם לארץ.

ניקיון של דשא סינטטי

הניקיון של הדשא הסינטטי מקנה לו מראה ירוק, רענן ומטופח, כל השנה. כדאי לתחזק ולנקות את הדשא הסינטטי אחת לתקופה על מנת לשמור על המראה הרענן שלו, וליהנות משימוש נוח לאורך זמן. דשא סינטטי ניתן לנקות בעזרת מגרפה רכה, מטאטא כביש, מים או שואב אבק, בהתאם למיקום הדשא הסינטטי, ולסוג הלכלוך שיש עליו.

דשא סינטטי שנמצא בחצר, או מחוץ לבית, נוטה לצבור עליו בוץ, אבק, לכלוך, ועלים שנשרו מהעצים בסביבה. לכלוך ועלים שנשרו כדאי לנקות על ידי מטאטא כביש, או על ידי מגרפה בעלת סיבים רכים. חשוב מאוד להקפיד על שימוש בשני אלה, ולא בסוגים אחרים העלולים לפגוע בדשא הסינטטי ולהרוס אותו. בעזרת המטאטא או המגרפה, נטאטא את שטח הדשא. פעולת הגריפה תעזור גם להרים את סיבי הדשא שיורדים לפעמים, ותקנה לו מראה רענן. אבק או בוץ שמצטבר על הדשא הסינטטי ניתן לנקות בעזרת צינור מים, על מנת לקבל מראה ירוק ורענן של הדשא.

מרבדי דשא סינטטי בתוך הבית, במרפסות, או פינות משחק לילדים, קל יותר לנקות. גם בגלל שהם בדרך כלל קטנים יותר, ולכן קל יותר לגרוף אותם. אבל לרוב, ניתן פשוט להשתמש בשואב אבק על מנת לנקות את המרבד. חשוב לוודא שאין חלקי משחק קטנים חבויים בין סיבי הדשא הסינטטי. שאיבת הדשא על ידי שואב אבק, מחזירה לו את הצבע הירוק הרענן, מנקה פירורים שונים, וחלקי לכלוך שנתקעים בין סיבי הדשא, על המרבד עצמו, מרימה את סיבי הדשא, וגורמת לו להראות כמו חדש.